da-realty.org

Nomád Sport Miskolc: Hírportál - Sport

1. BOON - Kovács Máté duplázott Aggteleken

atlétika 2021. 09. 08:30 A X. Nomád Baradla Underground Trail terepfutó versenyen több száz sportoló állt rajthoz. Az ország minden részéből érkezett közel 350 sportoló mérette meg magát a X. Nomád Baradla Underground Trail elnevezésű terepfutó versenyen. A méltán népszerű eseménynek szeptember 4-én, szombaton ezúttal is Aggtelek adott otthont. A rendező Nomád Sport Alapítvány és segítői az aggteleki kemping hátsó bejáratánál alakították ki a versenyközpontot, ahol először a Mizuno Baradla Underground Trail 34 km-es, 1200 méteres szintemelkedéssel nehezített távjára nevezett sportolók sorakoztak fel a rajthoz. A Zámbori Zoltán által felkészített Iván Levente végig uralta a versenyt, melynek első kilométerétől a célig az élen haladt, és végül magabiztosan nyert. A második helyet – tavaly után idén is – a sokszoros ironman, a 2019- es Kassa–Miskolc Ultramarathon egyéni bronzérmese, Csuja Gábor szerezte meg. A hölgyeknél a "királyetapon" a miskolci Szloboda Anett kiegyensúlyozott versenyzéssel, magabiztosan gyűjtötte be az abszolút elsőséget.