da-realty.org

Farkas Gábor Zongora

Farkas Gábor Liszt Ferenc-díjas zongoraművész (Ózd, 1981-) Élete [ szerkesztés] Öt évesen kezdett zongorázni, 1999-től 2005-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója lett, ahol Falvai Sándor és Némethy Attila voltak tanárai, ezt követően doktori fokozatot is szerzett ugyancsak a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, majd azután a világhírű International Piano Academy Lake Como növendéke lett, ahol William Grant Naboré mellett olyan mesterektől tanult mint Dmitry Bashkirov, Fou Ts'ong, Malcolm Bilson, John Perry és Stanislav Ioudenits. Az elmúlt években a legnagyobb magyar koncerttermek mellett játszott Bécsben, Madridban, Berlinben, Rómában, Párizsban, Londonban, Helsinkiben, Calgaryban, Tokióban, Szöulban, Pekingben, Weimarban valamint Bayreuthban. Farkas Gábor olyan híres nemzetközi fesztiválokon lépett fel, mint a Budapesti Tavaszi Fesztivál, a berlini "International Piano Forum", zwickaui "Schumann Fesztivál", a thüringiai "Bach Fesztivál", a weimari "Pélerinages Fesztivál", a pekingi Musicathlon vagy a toblachi Mahler Fesztivál.

Revizor - a kritikai portál.

  • „Liszt és az átiratok” - Balog József, Farkas Gábor és Zsoldos Bálint zongoraestje - Müpa
  • Zongora tanszaki / Farkas Gábor tanítványai | Programok | Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
  • Farkas gábor zongora art

Ne használj papírt, ha nem szükséges! Köszönjük!

Csodálatos online hangverseny Farkas Gábor zongoraművésszel és a Nemzeti Filharmonikusokkal - Librarius.hu

Schubert: Négy impromptu, D. 935 Schubert-Liszt: Bécsi esték – 6. Allegro con strepito Schubert-Liszt: Bécsi esték – 7. Allegro spiritoso ifj. J. Strauss–Grünfeld: Bécsi este – koncertparafrázis, op. 56 Farkas Gábor (zongora) Élő közvetítés a felületén. Rendező: Besszer Koncert

A részben barokk ihletésű műveket 19. századi sorozatok követik, mégpedig a sokrétű asszociációs lehetőségeket felvető, karakterisztikus képekből álló ciklusok, köztük egy lírai, már-már feminin kitérő (C-dúr arabeszk). Jegyár: 1 200, 1 700, 2 800, 3 900 Ft

Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszéke | Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

J. S. Bach: Olasz koncert, BWV 971 Marika Murata (zongora) J. Bach: 2. (c-moll) partita, BWV 826 Yui Shimizu (zongora) Beethoven: 31. (Asz-dúr) zongoraszonáta, op. 110 Ana Šostar (zongora) Schubert: Négy impromptu, D. 899 [op. 90] – 2. Esz-dúr, 3. Gesz-dúr, 4. Asz-dúr impromptu Felipe Naim (zongora) Liszt: Faribolo Pastour Schubert–Liszt: Bécsi esték – 7. Allegro spiritoso Liszt: Tizenkét Schubert-dal – 12. Ave Maria Kaisei Mizuno (zongora) Liszt: 2. (E-dúr) polonéz Moeka Tanabe (zongora) J. Bach: Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ – korálelőjáték, BWV 639 Szkrjabin: h-moll fantázia, op. 28 Tony Lee (zongora) Felhívjuk nézőink figyelmét, hogy a vonatkozó kormányrendelet értelmében csak védettségi igazolvánnyal látogatható az esemény. Rendező: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jegyár: A belépés ingyenes a terem befogadóképességének határáig.

Rangos nemzetközi fesztiválokon lépett fel itthon és külföldön is. Első lemeze An Evening with Liszt címmel jelent meg a Warner Classics gondozásában, 2008 novemberében. Az album Grand Prix díjban részesült és a Franz Liszt International Society neki ítélte a "2009 legjobb Liszt felvétele" elismerést. Második lemeze a Liszt-év nyitókoncertjének élő lemezfelvétele Kocsis Zoltánnal és a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral, szintén a Warner Classics gondozásában. Az említett kiadó mellett felvételeket készített a Brilliant Classicsnak és a Hungarotonnak. 2017 januárjában új szólóalbuma Liszt virtuóz opera- és dalválogatásaiból a Steinway & Sons Records gondozásában látott napvilágot. A lemezbemutató koncert nagy sikert aratott nemrég, 2017 februárjában New Yorkban, a Steinway Hallban. Ez a lemez új technikájú Steinway Spirio zongorán készült, olyan bámulatos hangzásvilágú hangszeren, amely egy hagyományos zongoramechanikával rendelkezik, de digitálisan több mint ezerféle módon képes megjegyezni és visszajátszani azt, hogy ki miként üti le a billentyűket.

2012 márciusában Liszt-díjjal tüntették ki, 2009 májusában Gundel Művészeti díjat, 2008 novemberében Junior Prima díjat, 2008 márciusában Márciusi Ifjak kitüntetést kapott, 2015. október 23-án Ózd díszpolgára lett. Az elmúlt években a legnagyobb magyar koncerttermek mellett olyan híres helyszíneken játszott, mint a New York-i Carnegie Hall, Lincoln Center, Merkin Hall, a velencei Teatro la Fenice, a brüsszeli BOZAR, a berlini Konzerthaus, a madridi Auditorio Nacional de Musica, a pekingi NCPA Concert Hall, a szöuli Seoul Art Center, a shanghaji Oriental Art Center és a tokiói Tokyo Bunka Kaikan. Farkas Gábor állandó résztvevője a legkiemelkedőbb nemzetközi fesztiváloknak (többek között a New York-i Classical Bridge Festival, a Spring Green Kanazawa Festival, a Sendai Classic Festival, Kirishima Music Festival, a Budapesti Tavaszi Fesztivál, a berlini International Piano Forum, a zwickaui Schumann Fesztivál, thüringiai Bach Fesztivál, a weimari Pélerinages Művészeti Fesztivál, a pekingi Musicathlon, a vilniusi Piano Festival, a Kaposfest, a gödöllői Liszt Ferenc Fesztivál, a Fesztivál Akadémia Budapest.

Sunday, 15 May 2022